Књижевни конкурс Приче из друге прошлости

Фотографија је преузета са инстаграм профила Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду

Ученица првог разреда наше Гимназије Тиса Фелбаб победник је Конкурса Приче из друге прошлости који је организовала Катедра за српску књижевност Филозофског факултета у Новом Саду.

Наградни књижевни конкурс за ученике средњих школа на тему историјске и фантастичне прозе Приче из друге прошлости организован је поводом четрдесет година од објављивања једног од најзначајнијих романа модерне српске књижевности, „Хазарског речника“ Милорада Павића. Будући да је Павић у свом делу мајсторски укрстио историју и фантастику, чињенице и легенде, снове и јаву – и овај конкурс је подразумевао прозу на пишчевом трагу. Тиса Фелбаб се у томе савршено снашла и поново заблистала међу старијим учесницима. Њену причу можете прочитати кликом на линк.

Тиси је ово треће признање за писање прозе у у текућој школској години будући да је добила прву награду на међународном литерарном конкурсу Душан Васиљев и да је похваљена на Фестивалу средњошколске кратке приче.

Ментор Наташа Иветић